• 21 Şubat 2018
  • | 0
  • 13

Kamera güvenlik sistemleri ve ev alarm güvenlik sistemleri için arayıştaysanız, çok sayıda soruyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu yazıda güvenlik sistemleri ile ilgili en çok sorulan soruları ve merak edilenleri tartışacağız. Böylece, güvenlik kamerası sistemi için alışveriş yaparken hangi özelliklere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenebilir, daha bilinçli tercih yapabilirsiniz.
Güvenlik kamera sistemleri fiyatları nelerdir?
Herhangi bir üründe olduğu gibi kamera güvenlik sistemleri açısından da mutlak ve tek bir fiyat seçeneğinden bahsetmek mümkün değildir. İhtiyacınız olan özelliklere ve seçeneklere bağlı olarak, ucuz bir fiyata da kaliteli bir ev güvenlik sistemi bulabilirsiniz. Renkli video, kablosuz kamera, kızılötesi ve hareket algılama teknolojisi ve video akışına internet erişmek istiyorsanız, daha fazla ödeme yapabilirsiniz. Güvenlik sistemleriyle ilgili en önemli şey, gerçekten ihtiyaç duyduğunuz özellikleri ve avantajları karşılayan bir ürünü seçmektir. Hiç kullanmayacağınız özelliklerle dolu bir kamera, maliyetleri gereksiz bir şekilde artırabilir.
Kablosuz güvenlik kameraları nasıl çalışır?
Her kablosuz güvenlik kamera sisteminin bir vericisi ve bir alıcısı vardır. Genel olarak, her kamera, bir video alıcısına belirli bir frekans üzerinden bilgi gönderen yerleşik bir vericiye sahiptir. Kablosuz sistemlerde bile her kamerada hala elektrik gücüne ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Bu, bir elektrik prizine erişmeniz veya pil ile çalıştırılabilecek bir sistem aramanız gerektiği anlamına gelir.
Güvenlik kamerası paketleri daha mı avantajlı?
A: Bu istediğiniz sistemin türüne bağlıdır. Çoğu insan için, eksiksiz bir güvenlik kamera sistemi satın almanın en hızlı, en kolay ve en uygun maliyetli yolu paket sistemlerdir. 16 kameraya kadar olan paket sistemleri bulabilirsiniz. Diğer bir yol ise başlangıç için basit bir güvenlik sistemi satın almak ve ihtiyaç duyduğunuzda sisteme kamera eklemektir.
Güvenlik sistemleri nasıl sınıflandırılır?
Piyasada çeşitli özelliklerle birbirinden farklılaşan çeşitli güvenlik sistemleri bulunur. Bunlar merkezi izleme sunan güvenlik hizmetleri, kurulumla özel olarak çalıştırılan cihazlar ve bina otomasyon kapsamındaki ygulamalardır.
Güvenlik sensöerleri nelerdir?
Çeşitli koruma türleri için iki temel sensör kullanılır. Bunlar iç ve çevre sensörleridir. Çevre sensörleri, evinizin pencereler ve kapılar gibi hassas giriş alanlarına yerleştirilir. İç mekan sensörleri, evinizde herhangi bir hareketi algılamak içindir, örneğin pasif kızılötesi dedektörler, duman ve yangın dedektörleri bu guruba girer. . Evinizin içinde, çoğunlukla tavanlarda ve duvarlarda bulunurlar.

Bir sensör kontrol paneline bir sorun bildirirse, raporun nereden geldiğini ve sorunun bir yangın, davetsiz misafir veya acil durum olduğunu belirlemek için analiz eder. Bundan sonra, kontrol paneli ışıkları aktive etme, bir siren sesi çalma veya alarm izleme şirketini uyarma gibi eylemlerde bulunabilir.
Bir güvenlik sisteminin temel bileşenleri nelerdir?
Kontrol paneli – sistem kablo tesisatının sonlandırıldığı ve yedek pilinizin bulunduğu yerdir.
Tuş takımı – Sisteminizi girilen kodlarla etkisiz hale getirir.
Siren – Bir tehlike durumunda sizi uyaran sestir.
İç mekan dedektörleri – İnsan varlığı nedeniyle oda sıcaklığı değişimlerini algılamak için mikrodalga, pasif kızılötesi veya fotoelektrik dedektörlerdir
Kapı ve pencere alarmları- Kapı kasası ve kapı arasında veya bir eşik ve bir pencere arasında bir devre oluşturan manyetik kontaklardır
Merkezi izleme istasyonu – Evinizden sinyal alan ve ardından polisi uyaran, yirmi dört saatlik izleme yapan Pronet Alarm gibi güvenlik şirketlerinin birimleridir.
Bu temel cihazlara ek olarak, aşağıdaki cihazları da güvenlik sisteminize eklemeyi düşünebilirsiniz:
Duman dedektörleri
Panik butonu
Cam kırılma detektörleri
Alarm ekranları
Ev güvenlik sisteminin avantajları nelerdir?
Güvenlik sistemi, ev sahiplerini ve değerli eşyalarını korur.
Kişilerin zarar görme veya fiziksel tehlike riskini azaltır.
Evinizin, eşyalarınızın ve ailenizin yangından ve davetsiz misafirlerden korunduğunu bildiğinizde huzurunuz artar.
Alarm sistemi hırsızlığı nasıl önler?
Hırsızların çoğu, sadece 5-10 dakika kadar gibi kısa sürede mekana girip çıkabilirler. Hırsızlar fırsat suçlularıdır ve doğal olarak yakalanma riskinin en düşük olduğu evleri seçerler. Birbirinin yanında iki ev varsa, bunlardan sadece birinde alarm sistemi bulunuyorsa, hırsızlar doğal olarak alarm sistemi olmayan evi seçeceklerdir.
Kablosuz kamera güvenlik sistemi daha mı iyi?
Kablosuz güvenlik sistemleri sadece yeni değil, aynı zamanda daha kolay montaj seçeneğine sahiptir. Kablosuz güvenlik sistemi, kablolu sistemlerin sunamayacağı özellikleri içerir. Ancak tüm güvenlik özelliklerinden yararlanabilmek için elverişli bir wifi bağlantısının sağlanması gerekir. Bant genişliği, kapsama alanı vb. adımlar doğru şekilde yapılırsa, yüksek güvenlik seviyesi elde edilebilir.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *